TERUGKOMDAG Hydrotherapie

Inhoud

Deze terugkomdag is bedoeld voor kinesitherapeuten die de basisopleiding hydrotherapie al hebben gevolgd.
Je hebt de basis van de hydrotherapie in de vingers, maar in de praktijk loop je tegen vragen aan, of er zijn technieken die in het water net iets moeilijker blijken dan op papier. Tijdens deze terugkomdag halen we je kennis op, scherpen we je vaardigheden aan en gaan we dieper in op de verschillende hydrotherapieconcepten.
We starten met een kort theoriegedeelte waarin we belangrijke inzichten uit de basiscursus herhalen en verdiepen. Daarna gaan we vooral praktisch aan de slag in het zwembad. We herhalen de moeilijkere onderdelen uit de leerstof van de basisopleiding, zodat je meer zekerheid en vlotheid krijgt in het uitvoeren ervan. Er is ook ruimte voor jouw inbreng: breng vragen en casussen uit je eigen werkveld mee, dan bekijken we samen hoe je die kan aanpakken in het water. Tot slot gaan we dieper in op Waterspecifieke Therapie, Bad Ragaz Ring Methode, Ai Chi en Aqua-T-Relax.
OPGELET: slechts 10 beschikbare plaatsen!
Accreditatie
Wordt aangevraagd
KMO-Portefeuille
30% korting indien betaling met KMO-Portefeuille
Dienstverleningsnummer: DVO. 0241899
NACE code: 86951
Naam: Physioboost BV
Thema: Beroepsspecifieke competenties

Leerdoelen

Je haalt de belangrijkste theoretische inzichten uit de basisopleiding op en verdiept ze.
Je voert de moeilijkere technieken uit de basiscursus met meer zekerheid en kwaliteit uit.
Je kan casussen uit je eigen praktijk vertalen naar een concrete aanpak in het water.
Je verdiept je kennis en vaardigheden binnen de verschillende hydrotherapieconcepten.
Je past de technieken beter aan op maat van jouw patiënt.
Je groeit in zelfvertrouwen om hydrotherapie en groepssessies in het water aan te bieden in je eigen praktijk.

Inbegrepen

Cursusmateriaal, seizoenslunch, dranken, fruit en koekjes

Locatie

UZ Leuven campus Pellenberg, Weligerveld, Lubbeek, België
26 mei 2027
09u00 - 17u00
8 lesuren
Laura Maes
€310
excl. BTW

Laura Maes

Laura Maes is een kinesitherapeut gespecialiseerd in neurologische aandoeningen en hydrotherapie. Ze heeft meerdere jaren in Kliniken Valens in Zwitserland gewerkt, een revalidatiecentrum met drie zwembaden, waar hydrotherapie een centrale rol speelt in het herstelproces. Hier volgde ze in 2019 de gevorderde opleiding watertherapie van het IATF (International Aquatic Therapy Faculty), gegeven door Urs Gamper en Johan Lambeck. In deze twee weken durende cursus kwamen Waterspecifieke Therapie, Bad Ragaz Ring Methode, AT-fit aerobe conditionering, klinische Ai Chi en Aqua-T-Relax aan bod. Daarna werd ze gedurende twee jaar door Urs Gamper opgeleid tot instructeur van de watertherapiecursus binnen Kliniken Valens en maakte ze deel uit van het competentieteam rond hydrotherapie. Sindsdien heeft ze meerdere hydrotherapie-opleidingen gegeven, zowel in Zwitserland als in België. Laura werkt momenteel als praktijkassistent aan de Universiteit Hasselt en in een groepspraktijk. De afgelopen jaren heeft ze wekelijks in het zwembad patiënten met verschillende aandoeningen individueel en in groep behandeld.

Inschrijven

10 op voorraad

Zeker zijn van je plaats?
Schrijf je dan in!

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

En blijf op de hoogte van nieuwe opleidingen!
Nieuwsbrief
facebook-squareinstagramusertagcalendar-fullclockchevron-right